Domovská stránka
Přidat k oblíbeným

O nás

Výběr z fotogalerií

Valašské záření 2015
Valašské záření 2015
Trénink 2014
Trénink 2014
Jihlava 2012
Jihlava 2012
Nacházíte se: Aikido Vsetín » Aikido Vsetín » O nás

Přidat k oblíbeným

Sportovní klub SKP Aikido VsetínKlub Aikidó byl na Vsetíně založen již v roce 1997. Původně byl součástí tehdejšího Sportovního klubu tradičních bojových umění Vsetín (SKTBU).


Od založení klubu byl našim hlavním učitelem Vlastimil Gráf - 2. Dan Aikikai. Bydlí v Otrokovicích u Zlína a několik let dojížděl pravidelně 2x týdně na vsetínské tréninky. Za tento obětavý přístup mu patří naše velké díky.


Během působení v SKTBU Vsetín náš klub procházel různými vývojovými fázemi. Začínali jsme cvičit na parketách, pak se objevily nějaké žíněnky a dokonce i polorozpadlé judistické tatami, které bylo vystřídáno měkkou a hlavně tenkou izolační hmotou. Několikrát jsme také v krátké době změnili dojo. Cvičili jsme v podzemním bunkru, pak zase v nějakých kancelářských prostorách atd.


Začátky to byly krušné a z dnešního pohledu úsměvné. Hlavně to však bylo období, kdy se vytvořilo tzv. zdravé jádro, které pomáhá s vedením klubu až do dnešních dnů.


V roce 1998 se náš klub stal členem České Asociace Aikido (dále jen ČAA). Členství v ČAA výrazně přispělo k dalšímu rozvoji našeho klubu. Převzali jsme zkouškový řád ČAA a hlavně jsme se začali pravidelně zúčastňovat regionálních, národních a mezinárodních stáží Aikidó. Získali jsme spoustu nových zkušeností, poznali i jiné učitele a technická i organizační úroveň klubu začala postupně růst.


Další zlomový moment v naší historii nastal na jaře v roce 1999. Bylo to během první regionální stáže ČAA, která se konala v podzemním bunkru na sídlišti Jasenka. Tato stáž proběhla pod vedením současného prezidenta ČAA Miroslava Kodyma - 4.Dan Aikikai. Na tuto stáž se tehdy přišlo podívat několik mladých a nadějných zájemců. Tito se také posléze přidali k aktivním cvičícím a významně tak posílili členskou základnu našeho klubu.


V březnu 2000 byl náš klub oficiálně zaregistrován pod Policií České republiky jako Sportovní klub Policie (SKP) Aikido Vsetín. Registrací pod SKP Vsetín jsme získali samostatnost a nastala nová etapa naší existence. V této souvislosti se musím zmínit také o panu Bohumíru Trčkovi (SKP Vsetín-lukostřelba), který je předsedou SKP Vsetín. Díky jemu se nám daří vytvářet velmi dobré ekonomické a materiální podmínky, které významnou měrou přispívají k plnohodnotnému rozvoji klubu.

 

Ve spolupráci s Policejním oddílem tradičního karate pod vedením Radka Kleibla (3. dan v tradičním karate) jsme začali využívat i dojo v bývalé jídelně domova důchodců na Rybníkách. Toto velmi pěkné a vyhovující dojo jsme využívali až do léta roku 2004. Z důvodu rekonstrukce jsme se v září roku 2004 přestěhovali do nových prostor v bývalé Zemědělské škole, nyní ALCEDO - středisko volného času Vsetín.

 

V roce 2008 navázal Sportovní klub policie Vsetín smluvní spolupráci s ALCEDEM Vsetín a došlo tak úspěšnému provázání obou organizací.

 

Od roku 2010 je náš klub členem Slovenské Aikido Asociácie - AIKIKAI SLOVAKIA.

Od roku 2015 probíhají v oddíle i tréninky dětí.


V závěru musíme také vyjádřit své velké díky Městu Vsetín, SKP Vsetín a ALCEDU Vsetín za výraznou pomoc a podporu během celého období existence našeho klubu.

Kolotoč událostí se točí dál. Doufejme, že díky bohatým zkušenostem a poučení z minulosti to zase všechno úspěšně zvládneme.

H a D


Zpět nahoru

NahoruCopyright ©2023 Všechna práva vyhrazena | Právní ustanoveni